Plecaki motocyklowe i ich mocne strony

Plecak to schowek, który będzie towarzyszył nam przez praktycznie całe życie, ponieważ od najmłodszych lat szkolnych i przedszkolnych, będziemy w nim nosić akcesoria edukacyjne, natomiast w przypadku starszych lat, będziemy jeździć z nim motocyklem na nasze wyprawy!

Czym różni się klasyczny plecak od modelu motocyklowego?

Chyba pierwszą i najważniejszą różnicą, jest najczęściej fakt posiadania zbiornika na napój i rurki doprowadzanej do kasku! Dokładnie tak, jeśli słyszycie o tym produkcie po raz pierwszy w życiu, macie prawo być zaskoczeni.

Niektóre profesjonalne i bardzo pojemne plecaki motocyklowe, mogą kosztować nawet kilkaset złotych i przekraczać ceny butów czy kasków z wyższej półki, więc producenci tacy jak Kriega, podchodzą do tematu naprawdę poważnie. Przykładowo model Kriega R35, który znajdziemy w niebagatelnej cenie 895 złotych, posiada pojemność 30 litrów i naprawdę ogromną ilość przydatnych systemów w czasie jazdy.

Po pierwsze, jest on o wiele wygodniejszy od swoich tańszych kolegów, gdyż zostały w nim zastosowane profesjonalne i zaawansowane szelki, istnieje również możliwość zamontowania dodatkowego projektora na plecach, co z pewnością poprawi nasze bezpieczeństwo, a jeśli chodzi o pojemność maksymalną zbiornika którego możemy umieścić, to wynosi ona 3L wody, a jest to z pewnością wystarczająca ilość, nawet na bardzo długie wyprawy, zwłaszcza iż możemy w dodatkową butelkę wyposażyć się w bagażniku.

Jeśli jest to zbyt duża ilość pieniędzy, nawet dla prawdziwych zapaleńców, to spokojnie! Na rynku znajdziecie więcej podobnych modeli w niższych cenach. Można również skorzystać z produktów firmy Kriega, jednak wybrać modele oferujące mniejsze pojemności lub z niewielką ilością dodatkowych systemów. W ten sposób z pewnością nie zrezygnujecie z wysokiej jakości i możecie spodziewać się tej najwyżej na całym rynku! Doskonałym przykładem takiego produktu, może być Kriega R15, który jest o połowę mniejszy i doskonale sprawdzi się w przypadku fanów motocykli enduro.