Nawigacja motocyklowa najlepszym przyjacielem

Pierwszy raz jedziesz motocyklem ze Szczecina w Bieszczady? Brzmi to absurdalnie? To teraz ci coś powiem mój drogi, taka trasa jest jeszcze amatorska, ponieważ prawdziwi zawodowcy turystyczni, potrafią jeździć trasy po kilka tysięcy kilometrów. Jednak jakby nie patrzeć, jedynie zawodowi kierowcy są w stanie jeździć bez nawigacji i mapy takie trasy, ponieważ wykonują ją powiedzmy kilka razy w miesiącu przez dłuższy czas – zwykły śmiertelnik nie da zwyczajnie rady jej zapamiętać!

Przede wszystkim będziemy potrzebować nawigacji GPS i wielu może się to wydawać zbędnym wydatkiem, ponieważ każdy posiada nadajnik w telefonie komórkowym, jednak po co tak mocno eksploatować swój telefon, skoro możemy mieć o wiele bardziej profesjonalne narzędzie? Możemy je również zainstalować sobie przy kierownicy, lub schować w bardziej ustronne miejsce i słuchać komunikatów głosowych, jednak jest to według mnie o wiele mniej wygodne rozwiązanie.

Jeśli dokonaliśmy już wyboru i będziemy montować swoją nawigację GPS w widocznym dla nas miejscu, będziemy potrzebować odpowiedniego systemu montażowego. Każdy sklep motocyklowy, będzie posiadał w cenie kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, różnego rodzaju etui i pokrowce na nawigację GPS oraz telefony, które również będą posiadać specjalne zaczepy montażowe, więc nie musimy się martwić, że będzie kosztować nas to sporo pieniędzy.

Powinniśmy jednak uważać ze swoim sprzętem i nie zawsze warto montować nawigację GPS po kilka tysięcy złotych, ponieważ jak wiadomo w czasie szlifu i kolizji mogą one nie wytrzymać, nawet jeśli będzie to niegroźne zdarzenie.